Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
W czym na studniówkę?


W czym na studniówkę?

Każda z nas w swoim życiu przeżyła maturę ale i poprzedzającą ją studniówkę - najważniejsze wydarzenie czasów licealnych. Kiedyś studniówka to było ogromne wydarzenie, które jednak nam kobietom nie pozwalało na szaleństwa związane z kreacjami. Obowiązkowe były białe bluzki, czarne spódnice - długości musiały być odpowiednie, żadnych większych szaleństw z dekoltami. Strój powinien być grzeczny i poukładany. Nie dlatego, że ktoś miał takie "widzimisię" - studniówki najczęściej organizowane były w szkolnych aulach, miały charakter formalny a więc wymagany był odpowiedni strój. Nie wypadało także zbyt wiele odkrywać przy nauczycielach - takie zasady i nikt nie protestował. Kiedyś modne były także długie, balowe suknie o maksymalnej długości. Dzięki nim, kobiety czuły się jak księżniczki na balu i mogły już trochę bardziej się wystroić - takie suknie dodawały elegancji i klasy, której wcześniej przy biało-czarnych strojach brakowało.

Dzisiejsze studniówki to niczym rewia mody - każda z Pań wygląda olśniewająco i wyjątkowo - nie ma dwóch tych samych stylizacji, każda z Pań wygląda inaczej i pięknie na swój sposób. Oczywiście nadal obowiązują zasady związane z ubiorem - suknie nie powinny być zbyt krótkie, nie powinny zbyt wiele odsłaniać a więc wszelkie duże dekolty i odkryte plecy odpadają. Co więc wybrać na ten wyjątkowy i jedyny w życiu wieczór? W tym roku na studniówkach królują wszelkie odcienie złota i srebra - tak więc jeśli masz w szafie suknię w tych kolorach to nawet nie musisz szukać czegoś nowego. Oczywiście tradycyjnie jak co roku możesz także wybrać małą czarną - wystarczy dołożyć do niej kilka ciekawych i bardziej widocznych dodatków a wszystko sprawi, ze olśnisz każdego. Z własnych przygotowań do studniówki pamiętam, że trwały długo, długo i jeszcze dłużej. Każda z nas pragnęła wyglądać pięknie i oszałamiająco - każda z nas odwiedzała kosmetyczkę, fryzjera i wyszukiwała jak najdroższe kreacje.

 

A jak Ty przeżywałaś swoją studniówkę? Jakie kreacje dominowały na sali balowej? Czy może jednak zdecydowaliście się na tradycyjne stroje i odtańczenie poloneza w biało-czarnych kreacjach?


Głosuj (0)
podarunek 22:36:03 20/01/2015 [Powrót] Komentuj


odwiedziło mnie 5567 osób

Księga Gości
Dodaj do Księgi
0
2015
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2014
WrzesieńDodaj do Ulubionych

Strona Główna